Zatrzymano papierosową kontrabandę

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci otrzymali od Straży Miejskiej informację, z której wynikało, że jej funkcjonariusze na ul. Celników Polskich w Białej Podlaskiej kontrolują samochód wypchany workami. Auto stało w miejscu, gdzie znajdowało się dzikie wysypisko śmieci, jednak jak się okazało w workach nie było śmieci.

Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli blisko 3 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa, z tytułu podatku akcyzowego to 45 000 zł. Przewieziony do komendy 31-letni mieszkaniec gm. Mordy usłyszał zarzuty przestępstwa akcyzowego. Na poczet grożącej kary mundurowi zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 3 300 zł. Mężczyzna był już notowany przez bialską Policję za przestępstwo skarbowe.

Obok seata z kontrabandą stał również drugi samochód na białoruskich tablicach rejestracyjnych. W nim również znaleziono niewielką ilość papierosów bez znaków akcyzy. W tym przypadku zdarzenie zakwalifikowano jako wykroczenie i Białorusina przekazano funkcjonariuszom Służby Celnej.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza