Zostań Mikołajem i podaruj coś schronisku

Wszystkie zwierzęta zasługują na jak najlepsze warunki życia. Dla tych bezdomnych wsparcie jest szczególnie ważne zimą – to bowiem najtrudniejszy czas dla schronisk. Dlatego właśnie teraz warto pomyśleć nie tylko o upominkach dla bliskich, ale i dla podopiecznych tych placówek – wystarczy nawet mały gest. Ułatwić go postanowili organizatorzy charytatywnego projektu dlaSchroniska.pl, którzy właśnie uruchomili specjalną akcję pozwalającą wszystkim na przekazanie schroniskom prezentów na Święta.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że ta okazja w kontekście zwierząt ma wymiar czysto symboliczny, jednak zależy nam na tym, aby wszystkie podarunki zakupione dla czworonogów w listopadzie i grudniu trafiły do nich jeszcze przed Wigilią – tak, aby w tym „najcieplejszym” i najbardziej rodzinnym dniu w roku schroniska także mogły obdarować swoich mieszkańców – mówi Piotr Baranowski, jeden z pomysłodawców akcji.

Mechanizm przekazywania darów jest bardzo prosty, a zakupy zajmują zaledwie kilka minut – nie trzeba więc na nie poświęcać dużej ilości tak cennego w tym przedświątecznym okresie czasu. – Najpierw na stronie www.dlaSchroniska.pl wybieramy psa lub kota, któremu chcemy coś podarować, a następnie z umieszczonej na jego profilu listy potrzebnych mu rzeczy wybieramy jedną lub kilka z nich. Mamy pewność, że upominki będą trafione, bo te wykazy układają sami opiekunowie zwierząt. Teraz wystarczy już kilka kliknięć, by dokończyć zakupy – wyjaśnia Piotr Baranowski.

Akcja dlaSchroniska.pl wystartowała w czerwcu 2014 r. Tylko w ostatnim miesiącu internauci ufundowali dla zwierzaków dary o łącznej wartości około 35 tys. zł. Pomagać można przez cały rok, bo projekt ma charakter długofalowy i będzie trwał również po Świętach.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza