Zamknięte przychodnie

W związku z brakiem porozumienia lekarzy z resortem zdrowia dotyczących zasad funkcjonowania opieki  zdrowotnej w całym kraju wiele przychodni nie podpisało umów z NFZ na 2015 rok. Problem dotknął także pacjentów z naszego miasta i regionu. Większość bialskich przychodni nie przyjmuje swoich pacjentów. Na drzwiach wiszą kartki z informacją, że przychodnia jest nieczynna do odwołania. Wszystkie nieczynne ośrodki zrzeszone są w zielonogórskim porozumieniu dlatego wiele z nich nie podpisało umów.

 

W mieście można skorzystać z opieki medycznej  jedynie w dwóch przychodniach. Dziś pacjentów przyjmowały Przychodnia Rejonowa nr 1 przy ul. Narutowicza 35 oraz „T-Med” przy ul. Terebelskiej 67. W przychodni na Narutowicza przyjmowani są jedynie dorośli pacjenci, zamknięta jest  natomiast część dziecięca. Pacjenci nie zostali jednak bez pomocy lekarskiej. W Białej Podlaskiej pomoc na rzecz chorych świadczy również SOR w bialskim szpitalu. Dziś Szpitalny Oddział Ratunkowy był więc oblegany przez pacjentów. Z pomocy szpitala korzystały nie tylko osoby z naszego miasta, ale i z powiatu, gdzie wiele placówek również jest zamkniętych. Wielu pacjentów czuje się więc pokrzywdzonych, większość z nich uważa, że zaistniała sytuacja wcale nie jest dla nich korzystna. 

Dodaj komentarz

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób. Są to m.in. imię i nazwisko, adres e-mail i informacje rozliczeniowe.

_ga,_gat,_gid

Facebook

Pliki te pomagają nam dostarczać, zabezpieczać i usprawniać produkty Facebooka poprzez personalizację materiałów, dostosowywanie reklam i pomiar ich skuteczności oraz bezpieczniejszą obsługę użytkownika. Wykorzystywane przez nas pliki cookie mogą ulegać zmianie w miarę doskonalenia i aktualizacji produktów Facebooka. Pliki cookie mogą stosować witryny internetowe i aplikacje dostarczane przez inne spółki korzystające z produktów Facebooka (takie jak spółki, które wykorzystują w swoich witrynach i aplikacjach technologie Facebooka). Facebook wykorzystuje pliki cookie i uzyskuje informacje o tym, że użytkownik odwiedza takie witryny i korzysta z takich aplikacji, w tym informacje o urządzeniu oraz informacje o aktywności użytkownika beż żadnego dalszego działania z jego strony. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy użytkownik ma konto na Facebooku i czy jest zalogowany.

c_user,datr,dpr,fr,locale,pl,pnl_data2,sb,wd,xs