Zamknięte przychodnie

W związku z brakiem porozumienia lekarzy z resortem zdrowia dotyczących zasad funkcjonowania opieki  zdrowotnej w całym kraju wiele przychodni nie podpisało umów z NFZ na 2015 rok. Problem dotknął także pacjentów z naszego miasta i regionu. Większość bialskich przychodni nie przyjmuje swoich pacjentów. Na drzwiach wiszą kartki z informacją, że przychodnia jest nieczynna do odwołania. Wszystkie nieczynne ośrodki zrzeszone są w zielonogórskim porozumieniu dlatego wiele z nich nie podpisało umów.

 

W mieście można skorzystać z opieki medycznej  jedynie w dwóch przychodniach. Dziś pacjentów przyjmowały Przychodnia Rejonowa nr 1 przy ul. Narutowicza 35 oraz „T-Med” przy ul. Terebelskiej 67. W przychodni na Narutowicza przyjmowani są jedynie dorośli pacjenci, zamknięta jest  natomiast część dziecięca. Pacjenci nie zostali jednak bez pomocy lekarskiej. W Białej Podlaskiej pomoc na rzecz chorych świadczy również SOR w bialskim szpitalu. Dziś Szpitalny Oddział Ratunkowy był więc oblegany przez pacjentów. Z pomocy szpitala korzystały nie tylko osoby z naszego miasta, ale i z powiatu, gdzie wiele placówek również jest zamkniętych. Wielu pacjentów czuje się więc pokrzywdzonych, większość z nich uważa, że zaistniała sytuacja wcale nie jest dla nich korzystna. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza