Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Białej.

Mieszkańcy Białej polubili wspólne wędrowanie z królami. Kilka tysięcy bialczan przemaszerowało dziś ulicami miasta by pokłonić się Jezusowi.  Barwny pochód wyruszył sprzed kościoła Św. Anny, gdzie wcześniej odprawiono mszę świętą i udał się do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Woli. Tutaj w specjalnie zmontowanej stajence betlejemskiej trzej królowie pokłonili się Dzieciątku natomiast dzieci złożyły postanowienia wypisane wcześniej na sercach. 

W trakcie pochodu o swojej pracy opowiadali przedstawiciele zgromadzeń zakonnych z Białej Podlaskiej. Wszyscy maszerujący wspólnie śpiewali kolędy z przygotowanych specjalnie na tę okazję śpiewników.  Podobnie jak w poprzednich latach dzieci ubrane były w stroje aniołków a tuż przed rozpoczęciem marszu każdy z uczestników otrzymał papierową koronę. 


W kolorowym tłumie wędrowali prezydent miasta Dariusz Stefaniuk wraz z rodziną oraz dwaj jego zastępcy, w tym jeden bez korony. Na zakończenie na wszystkich wędrowców czekał ciepły poczęstunek. Ośrodek Misericordia Caritas częstował gorącą herbatą i ciepłymi racuchami.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza