Podsumowanie roku w stadninie

Słynna na cały świat, głównie z aukcji koni arabskich stadnina w Janowie Podlaskim mijający właśnie rok może zaliczyć do udanych. Pokazy hodowlane, na których stadnina zdobyła czempionaty to powód do dumy. Kolejnym sukcesem jest oczywiście aukcja konia arabskiego.

Podczas letniej aukcji sprzedano 24 konie za ponad 2 mln złotych. Nowością w stadninie były na pewno I Sportowe Mistrzostwa Europy Koni Arabskich. 

Nie zabrakło również ciekawostek związanych z janowską stadniną. Jedną z nich jest, jak zdradza nam dyrektor stadniny Marek Trela dar rodziny królewskiej z Bahrajnu. Rodzina królewska podarowała pięknego ogiera Kuhajletafas Midan. 

W grudniu przyszła do stadniny klacz Szahat Adbah czyli „Miód” dar od księcia z Arabii Saudyjskiej za zasługi jakie Janów ponosi dla hodowli światowej. Nowa klacz zapoczątkuje nową linię klaczy wyścigowych. 


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza