Karnawał Jazzowy

Małgorzata Markiewicz- śpiew // Bogusław Kutnik- piano, organy Hammonda //Jarosław Michaluk- kontrabas // Radosław Żyła- perkusja

Małgorzata Markiewicz.

Medialna kariera Małgorzaty Markiewicz rozpoczęła się w wieku 13 lat od udziału w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła wielki finał, który odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie. Podbiła wówczas serca słuchaczy i jury wykonaniem piosenki „List do matki” z repertuaru Violetty Villas. Dwa tygodnie później, w czerwcu 1999 r. została laureatką XXXVI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, odbierając z rąk Ryszarda Rynkowskiego Nagrodę Programu I Polskiego Radia i Rzeczpospolitej.

Od tego czasu Polskie Radio objęło piosenkarkę swoim patronatem i opieką artystyczną. Po medialnym debiucie otrzymywała wiele interesujących zaproszeń do wzięcia udziału w różnego rodzaju projektach, koncertach, festiwalach. Zaowocowało to m.in.: Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin’99, Grand Prix Festiwalu Piosenki lat 60-tych i 70-ych „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” 2000r., Grand Prix Festiwalu Młodych Gwiazd 2000 r., Statuetka za najciekawsze wydarzenie wieczoru podczas III Elbląskich Nocy Poezji i Teatru 2000 r.

Jej kariera nabrała ponownego tempa w związku z jej udziałem (jako solistki) w oratoriach: „Tu es Petrus ” oraz „Psałterz wrześniowy” z muzyką Piotra Rubika i słowami Zbigniewa Książka. Za „Psałterz wrześniowy” otrzymała diamentową płytę i statuetki za najlepiej sprzedający się album roku na festiwalach „Top Trendy” w Sopocie i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu „Superjedynek” oraz nagrodę publiczności za najciekawszy występ wieczoru zarówno w Opolu jak i Sopocie. Przebój „Psalm dla Ciebie”, którym promowała w duecie z Januszem Radkiem płytę „Psałterz wrześniowy” został m.in. przebojem roku 2007 radia RMF-FM. Utwory z Tryptyku artystka wykonywała podczas gal telewizyjnych (Telakamery,Wiktory, Gala Róż) oraz na wielkich, telewizyjnych koncertach świątecznych i noworocznych.Interesującym projektem, w którym wzięła udział był Koncert z piosenkami Łucji Prus, zarejestrowany przez Polskie Radio Gdańsk, jak również Koncert dla TVP 1 i wydana płyta „Artyści Polscy w Hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Ostatnio artystka pracuje nad swoją autorską płytą, a z minionych jej ważniejszych koncertów był m.in.występ z zespołem wybitnego saksofonisty Michała Kulentego w ramach festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie w 2013 r.

Od kilku lat wokalistka współpracuje także z Jazz Trio, z którym wystąpiła na wielu koncertach , a także wzięła udział w nagraniu kilku utworów na ostatniej płycie zespołu. 

Jazz Trio

Jazz Trio –to jeden z najdłużej nieprzerwanie działających zespołów Polski wschodniej. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie. Zespół ma na swym koncie nagrane trzy płyty w tym dwie wydane przez znaną warszawską wytwórnię Polonię Records. Jedna z płyt została nagrana z nestorem polskiego jazzu Janem Ptaszynem Wróblewskim i była dystrybuowana m.in. do Japonii i Stanów Zjednoczonych, a jeden z utworów pochodzących z płyty autorstwa basisty Jarka Michaluka został zamieszczony na płycie The Best Of Polish Smooth Jazz.

Trio ma za sobą setki koncertów, a także współpracę z gwiazdami polskiego jazzu i estrady m.in.ze wspomnianym Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, Michałem Kulentym Maciejem Strzelczykiem, Piotrem Wojtasikiem, Markiem Napiórkowskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen, Karolem Szymanowskim, Adamem Wendtem i in. Zespół wielokrotnie był prezentowany m.in. w TVP oraz w radiowej „Trójce”

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza