Grali już po raz XXIII

Tradycyjnie, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się wcześnie rano, kiedy to wszyscy wolontariusze, wyruszą ulicami miasta by zbierać datki do orkiestrowych puszek.

W tym roku, wszystkie środki zebrane przez nich, a także dochody z licytacji zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. 


Tradycyjnie do akcji włącza się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, kóry jest beneficjentem Orkiestry. Oddział neonatologiczny w szpitalu wyposażony jest w sprzęt zakupiony przez WOŚP, który ratuje życie wcześniaków.

O tym, jak ważny jest to dar przekonała się mama małej Marysi, która urodziła się  kilka dni temu, w 23 tygodniu ciąży. Maluszek waży zaledwie 500 gram i jest wczesnym wcześniakiem. Dziewczynka od urodzenia przebywa w inkubatorze, gdzie ma zapewnioną specjalistyczną opiekę. Oddział ratujący życie maluchom nosi nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ubiegłym roku do  szpitala trafił również sprzęt do opieki seniorów na oddziale geriatycznym, który ułatwia pracę personelowi. Mimo, że sprzęt już jest to jednak potrzeby są podkreśla rzecznik prasowy WszS. 

Szpital również będzie wspierał Orkiestrę. W sobotę i niedzielę na terenie szpitala będzie prowadzona resjestracja potencjalnych dawców szpiku. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza