Chcą poznać zdanie rodziców

Nowe zasady rekrutacji nie są wymysłem bialskich władz, określiła je nowelizacja ustawy o systemie oświaty. W  rerutacji do przedszkoli stosowanych jest sześć ustawowych kryteriów od wielodzietności rodziny po objęcie pieczą zastępczą. Jeżeli po ich zastosowaniu w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym pozostają wolne miejsca lub jest “remis” między kandydatami, o dalszym naborze decydują kryteria “samorządowe”. 

Zgodnie z  przygotowanym przez urząd projektem, przyznawane są punkty za studiujących dziennie lub pracujących rodziców – za każdego dwa punkty. Jeżeli rodzice zadeklarują korzystanie z pełnej oferty i zostawianie dziecka na co najmniej 8 godzin dziennie, doliczane są trzy punkty. Za ubieganie się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału w “swoim” obwodzie są kolejne dwa punkty. Liczą się przy tym obwody szkół podstawowych.

W przypadku kiedy potencjalny przedszkolak  ma już w tej placówce rodzeństwo, dostaje dwa punkty. Tyle samo punktów system proponuje w sytuacji gdy rodzeństwo kandydata na przedszkolaka uczęszcza do pobliskiej szkoły lub żłobka.

Ostatnim kryterium jest kryterium dochodów- jeżeli miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 756 złotych kandydat otrzymuje kolejne dwa punkty. 

Konsultacje społeczne odbędą się w piątek 16 stycznia w godz. od 15.30 do 17 w sali nr 102 w Urzędzie Miasta. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza