Co zrobić ze starą choinką?

W kwestii tego, jak długo należy trzymać choinkę w domu po świętach, szkół jest kilka. Jedni wyrzucają drzewko już po święcie Trzech Króli, inni chcący jak najdłużej zachować w swoim domu świąteczny klimat, choinkę wyrzucają dopiero 2 lutego w dniu święta Matki Boskiej Gromnicznej. Najczęściej wyrzucamy choinkę jednak po prostu wtedy, kiedy zaczyna nam się „sypać”.

Pozbycie się choinki nie jest jednak takie proste. Nie powinniśmy jej wyrzucać do osiedlowego śmietnika, ponieważ choinka jest traktowana jako odpad gabarytowy i firmy wywożące śmieci często ich nie zabierają.

Co zatem zrobić ze starą choinką? Najlepszym rozwiązaniem jest pocięcie uschniętego drzewka, wówczas może ono zostać wyrzucone na śmietnik. Powinno trafic do  kontenera z „frakcją mokrą”.  Zapis dotyczący spsobu gromadzenia odpadów  z tzw. „frakcji mokrej”,  do której zaliczają się choinki określa regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Białej Podlaskiej. Proces ten reguluje uchwała z 24 czerwca 2013r. Przepis te wyraźnie mówi, że pocięte gałęzie należa do frakcji mokrej i tylko w takiej postaci mogą być segregowane.

Sprawa wyrzucanych choinek wydaje się być za tem prosta. Na śmietnik można wyrzucić tylko pocięte drzewko.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza