Seria ujawnień na granicy z Białorusią

Celnicy z bialskiej komórki zwalczania przestępczości, pełniący służbę na terminalu odpraw celnych w Koroszczynie, wyjęli z ciężarówki na polskich numerach rejestracyjnych prawie 1,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

42-letni kierowca pojazdu odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna stracił nie tylko wart ponad 22 tys. zł towar, ale też przerobiony na potrzeby przemytu zbiornik paliwa i 20 tys. zł, które celnicy zabezpieczyli na poczet grożącej mu kary grzywny.

Tego samego dnia celnicy z przejścia granicznego w Terespolu skontrolowali szczegółowo dwa autokary na polskich numerach rejestracyjnych. Przednia część dachu jednego oraz przerobione nadkola drugiego pojazdu skrywały w sumie 3650 paczek papierosów. Zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego usłyszeli kierowcy: 26-latek i 58-latek – obywatele Polski. Obaj skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, wpłacając na poczet grożących im kar łącznie 60 tys. zł. Wart 47 tys. zł przemycany towar trafił do magazynu Służby Celnej.

Postępowania we wszystkich sprawach prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza