Prezydent nie zlikwiduje Straży Miejskiej

O likwidację straży miejskiej wnioskowali działacze bialskiego Kongresu Nowej Prawicy. Przedstawiciele KNP przekonują, że działalność straży miejskiej jest nierentowna, a miasto musi dopłacać do jej funkcjonowania.

Według korwinistów jej utrzymanie kosztuje rocznie miasto około 1 mln złotych, tymczasem te same zadania mogłaby wykonywać policja. Te argumenty nie przekonują jednak prezydenta. Jeśli nie będzie straży miejskiej to bezpieczeństwo w mieście znacznie się pogorszy, bowiem policja nie będzie w stanie przejąć wszystkich jej obowiązków. 

 

Prezydent Stefaniuk uważa jednak, że straż miejska potrzebuje zmian i takie zmiany zostaną wprowadzone. Po pierwsze od stycznia strażnicy miejscy przejęli od firm ochroniarskich ochronę terenów lotniska. W ten sposób miasto zaoszczędziło 60 tys. złotych. Po drugie prezydent chce również aby straż miejska przejęła ochronę publicznych placówek w mieście np. szkół. 

Ostatnio, prezydent nagrodził dwóch strażników, którzy udaremnili rekordowy przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza