Czy bialska prokuratura będzie zlikwidowana

Wstępną listę małych prokuratur przewidzianych do likwidacji, sporządził zespół z Prokuratury Generalnej. Wśród 82 placówek jest m.in. Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie z siedzibą w Chełmie. 

Takie plany w chełmskim ratuszu wywołały oburzenie. Jeśli oddział prokuratury zostanie zamknięty, bez pracy zostaną pracownicy sekretariatów. A prokuratorów i mieszkańców czekają dojazdy do Lublina i Zamościa. Murem w obronie prokuratury w Chełmie stanęli miejscowi parlamentarzyści. Poseł Zbigniew Matuszczak złożył interpelację do ministra sprawiedliwości. 

Zlikwidowany miałby zostać także oddział prokuratury w Białej Podlaskiej i Prokuratura Rejonowa w Parczewie. Tymczasem, każda z tych placówek rozpatruje rocznie setki spraw i znacząco wspiera pracę Prokuratury Okręgowej w Lublinie. 

Rzecznik Prokuratora Generalnego potwierdził w poniedziałek nieoficjalne informacje. Prokuratury w Chełmie i Białej Podlaskiej rzeczywiście mają być zamknięte, a przynajmniej na razie nie dotknie to placówki w Parczewie. Wszystko w ramach poszukiwania oszczędności.

Stanowisko w sprawie zamiaru likwidacji mniejszych prokuratur, zajęła już Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Jej szefostwo, zdecydowanie sprzeciwia się takim planom.

Ostateczna decyzja Prokuratury Generalnej i lista zamkniętych prokuratur ma być znana w ciągu kilku miesięcy.

zródło: TVP Lublin

http://lublin.tvp.pl/18501405/prokuratury-do-likwidacji-sa-na-wstepnej-liscie

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza