Scena teatralna w Białej ?

Marszałek woj. mazowieckiego, do którego należy teren, na kórym „stoi” kino chce go sprzedać. Miasto chciałoby przejąć obiekt za symboliczną złotówkę, bowiem działka w planie zagospodarowania przeznaczona jest pod działalność kulturalną. – Prezydentowi zależy na tym aby w tym miejscu powstał teatr połączony z salą widowiskową z prawdziwego zdarzenia – informuje Michał Trantau, rzecznik prasowy prezydenta.

Białej Podlaskiej brakuje takiego miejsca, które byłoby centrum wydarzeń kulturalnych. Stąd pomysł, aby w budynku Kina Merkury powstało centrum, w którym mogłyby rozwijać się teatralne grupy lokalne, odbywałyby się koncerty. Duża scena mogłaby być również miejscem, w którym można by wystawiać spektakle teatralne zewnętrznych teatrów. Nadal mogłyby być tam wyświetlane filmy, ale było by to kino bardziej offowe. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza