Mobilny system informacji

Biała Podlaska będzie bardziej przyjazna turystom ze Wschodu.

Biała Podlaska to pierwsze większe miasto na szlaku białoruskiego turysty, który po przekroczeniu granicy Brześć-Terespol kieruje się na zachód. Blisko 60-tysięczne, oddalone zaledwie 35 km od białoruskiej granicy, dysponuje dobrą, ciekawą ofertą i dla wielu turystów stanowi ostateczny cel wizyty. Tutaj mieści się Izba Celna, tutaj też skupiają się wielkopowierzchniowe sklepy, hurtownie i bazary. Tutaj również znajdują się obiekty gastronomiczne, hotelarskie i inne, zapewniające dodatkowe usługi dla turystów. 

Biała Podlaska chce stać się miastem bardziej przyjaznym turystom z Białorusi. Tworzony jest skierowany do nich mobilny system informacji, który ułatwi poruszanie się i załatwianie spraw w mieście. Łatwy dostęp do informacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, ma przyczynić się do budowania korzystnego wizerunku Białej Podlaskiej. Miasto chce dzięki temu przyciągnąć do siebie jeszcze więcej turystów. 

Czym jest miejski mobilny system informacji?

Na mobilny system informacji składać się będą specjalnie zaprojektowana aplikacja na smartfony i tablety z systemami iOs i Android oraz serwis www. Aplikacja mobilna będzie bezpłatnym przewodnikiem zawierającym informacje o ofercie gospodarczo-turystycznej miasta i jego okolic. W aplikacji znajdziemy bazę obiektów zawierających dane teleadresowe, zdjęcie oraz zwięzły opis i dane GPS. Będą wśród nich obiekty handlowe, usługowe, baza noclegowa i gastronomiczna, instytucje użyteczności publicznej a także parkingi oraz stacje paliw. W aplikacji umieszczone będą także cykliczne imprezy w regionie, główne zabytki i inne obiekty dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego oraz trasy turystyczne ze śladami GPX, aktualności i wydarzenia. Aby znaleźć interesujące miejsce turysta będzie mógł posłużyć się mapą, listą obiektów lub wyszukiwarką. Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji będzie geolokalizacja użytkownika – dzięki wykorzystaniu technologii GPS, osoby korzystające z aplikacji będą mogły sprawdzić nie tylko swoje położenie, ale też podejrzeć, gdzie znajduje się konkretny obiekt. Aplikacja, opracowana w językach  polskim i rosyjskim, będzie działała w trybie online i offline. 

Portal www będzie uzupełnieniem aplikacji – narzędziem użytecznym podczas planowania swojego pobytu w domu, przed przyjazdem do Białej Podlaskiej. Będzie prezentował walory gospodarcze, przyrodnicze, historyczne, kulturowe, gastronomiczne, noclegowe i rozrywkowe miasta oraz proponował jak spędzić wolny czas na terenie miasta i gminy Biała Podlaska np. na szlakach turystycznych oraz biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych i rekreacyjnych. Z poziomu portalu będzie możliwość pobrania aplikacji mobilnej poprzez przekierowanie do odpowiednich sklepów GooglePlay i AppStore. 

Elementem uzupełniającym mobilny system będzie Punkt Informacyjny zlokalizowany w centrum miasta.  

Miasto zaplanowało również szereg działań reklamowych i PR takich jak artykuły prasowe, wydawnictwa, film promocyjny, reklamy wielkoformatowe czy udział w międzynarodowych targach gospodarczych w białoruskim Brześciu.  

Marka gospodarcza Białej Podlaskiej

Biała Podlaska chce promować wizerunek miasta często odwiedzanego przez potencjalnych klientów, w którym można z powodzeniem zainwestować korzystając z jego położenia. Sąsiedztwo olbrzymiego, wschodniego rynku gospodarczego w połączeniu z doświadczeniem biznesowym i przedsiębiorczością mieszkańców Białej Podlaskiej stanowi duży potencjał, który może przyczynić się do zdynamizowania działalności bialskich firm, wzrostu zainteresowania inwestorów zewnętrznych, stworzenia nowych miejsc pracy, a w efekcie poprawy poziomu życia mieszkańców Białej Podlaskiej.

Koncepcja mobilnego systemu informacji gospodarczej powstała w oparciu o markę gospodarczą miasta, które chce pełnić rolę prawdziwego, pierwszego biznesowego przystanku łączącego Wschód z Zachodem. Całości przyświeca hasło reklamowe – Biała Podlaska – otwarta brama Europy. Myślą przewodnią przedsięwzięcia jest pokazanie, że Biała Podlaska może pretendować do miana europejskiego ośrodka kontaktów i współpracy między Wschodem i Zachodem, wychodzącego naprzeciw potrzebom rynku i realizującego swoje funkcje związane z wymianą gospodarczą i kulturalną

Oferta dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z terenu miasta i gminy Biała Podlaska, którzy chcieliby promować swoją działalność gospodarczą w miejskim mobilnym systemie informacji proszeni są o wypełnienie i wysłanie formularza dostępnego na stronie internetowej Urzędu Miasta Biała Podlaska www.bialapodlaska.pl

Przekazane miastu informacje zostaną zamieszczone w tworzonej aplikacji mobilnej i serwisie www. Oferta Urzędu Miasta jest bezpłatna. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów związanych z obecnością w systemie. W każdej chwili będzie mógł również za pośrednictwem Urzędu Miasta zmienić lub usunąć dane dotyczące swojej firmy.   Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 lutego 2015 r.

 

 

 

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza