13 lat Gościńca Bialskiego

Miesięcznik w nakładzie 1500 egzemplarzy skierowany jest do wszystkim mieszkańców powiatu. Miesięcznik dostępny jest również na stronie internetowej starostwa powiatowego.

3 lutego spotkanie zaczęło się od podziękowań skierowanych przez starostę bialskiego Tadeusza Łazowskiego do osób piszących o aktualnych wydarzeniach, ale także o ciekawostkach historycznych, regionalnych, wybitnych postaciach związanych z naszym regionem.

Starosta przybliżył też zgromadzonym plany na najbliższy czas w kwestiach wydawniczych: album poświęcony kulturze i tradycji, wydawnictwo o odrodzonym samorządzie w związku z 25-leciem, strategia rozwoju powiatu na dalsze lata. Przedstawił także możliwości wydawania książek w serii „Biblioteczka Bialska”. Mówił o pracach nad nową monografią powiatu bialskiego. Zaprosił do współpracy i poprosił o wsparcie tych różnorodnych działań.

Podziękował także tym, którzy współpracują z innymi redakcjami czasopism lokalnych, choćby „Słowo Podlasia”, „Goniec Terespolski” czy „Podlaski Kwartalnik Kulturalny”. Mówił o dobrych praktykach w samorządach – wydawania monografii miejscowości, folderów, gazet, a nawet roczników mających charakter popularno-naukowy. Wyraża się to również w partycypacji kosztów pisma samorządowego powiatu bialskiego.

Wszyscy obecni otrzymali podziękowanie w formie dyplomu, jak również aktualne wydawnictwa starostwa, a od wydawcy Drukarni Calamus pamiątki związane z „Gościńcem Bialskim”.

W celu dalszego szlifowania warsztatu dziennikarskiego Istvan Grabowski przedstawił kilka trafnych uwag pomagających w zredagowaniu artykułu. Podczas tej wypowiedzi zrodziły się pomysł, aby przedstawione obserwacje otrzymali wszyscy piszący do „Gościńca Bialskiego”. Wyrażono także intencję rozszerzenia owego wykładu na warsztaty dziennikarsko-fotograficzne dla społecznych współpracowników czasopisma. Zaplanowano, więc kolejne spotkanie na wiosnę tego roku.

Nie mogło zabraknąć wypowiedzi Kazimierza Halczuka, który współpracuje z „Gościńcem” od pierwszego numeru. Zauważył on wzrost liczby materiałów z poszczególnych gmin i aktywność lokalnych autorów. Jak stwierdził „Gościńca” zazdroszczą nam inne powiaty, bo wielokrotnie ich mieszkańcy proszą o egzemplarz.

Po oficjalnej części i tradycyjnym wspólnym zdjęciu jeszcze długo trwała dyskusja w mniejszych grupach, bo redakcja „Gościńca Bialskiego” to ludzie z pasją, którzy ciągle się rozwijają, wymieniając doświadczenia dziennikarskie.

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza