KNP gotowy jest na kompromis

Natomiast, władze miasta sukcesywnie zmieniają jej wizerunek.  – Wysokie koszty utrzymania straży są niewspółmierne z efektami jej działalności – przekonuje prezes bialskiego oddziału KNP Michał Sawczuk. 1, 3 mln zł – tyle utrzymanie straży kosztowało miasto w 2014 r. – Z tego 70 proc. to wynagrodzenia strażników – dodaje Sawczuk.

Działacze KNP poddali analizie działalność straży w latach 2012-2014. – Przez te trzy lata strażnicy doprowadzili do wykrycia 7 przestępstw. W jednym przypadku chodziło m.in. o znieważanie funkcjonariusza SM- precyzuje prezes oddziału. Dlatego KNP chce zorganizować w tej sprawie referendum. –  Złożyliśmy w Urzędzie Miasta dokumenty informujące o naszych planach, obecnie uzupełniamy dokumentację  – zapewnia Sawczuk.

Aby doszło do referendum, organizatorzy muszą zebrać blisko 4700 podpisów. – Chcemy je zorganizować razem z wyborami prezydenckimi lub parlamentarnymi – zapowiadają działacze KNP.

Tymczasem, władze miasta zmieniają wizerunek bialskiej straży. Od lutego strażnicy pracują całą dobę. Zmienił się też zakres ich obowiązków. Zajmują się m.in. ochroną terenów byłego lotniska. – Zachęcam raczej do analizy tego, jak możemy poprawić funkcjonowanie straży miejskiej, niż do lekkomyślnej decyzji o jej likwidacji – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk. – Prawnie jako prezydent nie mam możliwości zablokowania takiego refrendum -dodaje Stefaniuk. Jego zdaniem, straż miejska jest potrzebna, a obecna dyskusja o jej likwidacji, może być „motywująca”. – Poleciłem już komendantowi, by zwiększył liczbę pieszych patroli w mieście – podkreśla prezydent. 

Jeżeli nie uda się przeprowadzić referendum, Kongres Nowej Prawicy gotowy jest na kompromis. – Będziemy proponować prezydentowi, by zmniejszył pensje strażników. Chodzi nam o system premiowy z pensją minimalną i dodatkowymi premiami za pracę w nocy lub w  weekendy  – tłumaczy Igor Dzikiewicz z KNP.  

(etel)

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza