Ciągle w strefie spadkowej

AZS AWF Biała Podlaska wciąż, niezmiennie od początku sezonu znajduje się w strefie spadkowej i chcąc uniknąć spadku, musi szukać punktów, zwłaszcza we własnej hali. Na bialskim parkiecie poległy ostatnio dwa zespoły z dolnej połówki tabeli – MKS Brodnica Real Astromal Leszno i gdy do Białej Podlaskiej zawitał Sokół Kościerzyna, dopiero dziesiąty w ligowym zestawieniu, również liczono na komplet punktów. Nie zmąciły tego nawet kontuzje, jakie od dłuższego czasu trapią pierwszoligowca znad Krzny – wciąż do gry nie są zdolni Bartosz Warmijak Jakub Rusin.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i po dziesięciu minutach 5:4 prowadziła ekipa gości, która rozpędzała się powoli. Do niemal samego końca I połowy różnica wynosiła 2-3 bramki na korzyść kościerzynian, jednak dzięki doskonałej końcówce (ostatnie pięć minut gospodarze przegrali 1:5!) Adam Lisiewicz i spółka wygrywali aż 17:11, co oznaczało jedno – odrobić taką stratę będzie bialczanom niezwykle trudno.

Po zmianie stron Sokół grał niezwykle konsekwentnie i nie pozwalał grającym ambitnie akademikom zbliżyć się na choćby pięć trafień. Na kwadrans przed końcem przewaga gości sięgnęła bagatela ośmiu bramek i stało się jasne, że Krystian Wędrak i jego koledzy nie odniosą trzeciej z rzędu wygranej na własnym terenie. Siódme zwycięstwo odniosła drużyna z Pomorza, ostatecznie triumfując 30:23, choć pięć minut przed końcem było 30:21.

Teraz podopieczni Sławomira Bodasińskiego mają przed sobą jeszcze trudniejsze niż ostatnio zadanie. Za tydzień do Białej Podlaskiej zawita niepokonany lider, mający plany awansu do PGNiG Superligi, KPR Borodino Legionowo. Ewentualne zwycięstwo bialczan należałoby uznać za największą w tym sezonie sensację na pierwszoligowych boiskach.

AZS AWF Biała Podlaska – Sokół Kościerzyna 23:30 (11:17)

AZS: Adamiuk, Chmurski, Mentel – Pezda 7, Wasiłek 5, Stefaniec 5, Kula 2, Helman 1, Jaszczuk 1, Kubajka 1, Wędrak 1.

Karne: 4/4

Kary: 2 minuty (Wasiłek)

Sokół: Kasperek, Pieńczewski – M. Reichel 9, A. Bronk 6, Lisiewicz 5, Janusiewicz 5, T. Bronk 2, Piechowski 1, Szala 1, Ringwelski 1.

Karne: 4/4

Kary: 2 minuty (Lisiewicz)


źródło: 

http://www.lubsport.pl/aktualnosci/bialczanie-przegrywaja-po-raz-trzynasty/

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza