Czas audytów w Białej Podlaskiej

– Jeszcze za wcześnie na wnioski. Audyt pomoże nam wprowadzić nowy regulamin organizacyny Urzędu – mówi prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. – Natomiast audyty miejskich spółek dopiero przed nami -zapowiada.

Koszty z tym związane mają pokryć spółki.- Taki audyt jest niezbędny – podkreśla prezydent. – Badane są nie tylko kwestie finansowe. Całe clou audytu polega na zbadaniu, czy wydatki danych jednostek są merytorycznie uzasadnione. Chcemy w ten sposób usprawnić ich działanie  i poszukać oszczędności – tłumaczy Stefaniuk.

W tym wypadku chodzi o tzw. audyt  due diligence. Przeprowadzi go firma zewnętrzna. –  Nasz referat audytu wewnętrznego i kontroli nie poradziłby sobie z tym, nie ma takich możliwości, aby zbadać np. olbrzymią spółkę ZGL z kapitałem ponad 60 mln zł. Dlatego zrobią to specjaliści, prawnicy i księgowi- zaznacza prezydent.

Czy chodzi o specjalistów z kancelarii Jedliński i Wspólnicy z Gdyni? – Składamy zapytania ofertowe i na razie wychodzi nam, że ta kancelaria jest najtańsza. To kwestia jakości i ceny -dodaje Stefaniuk. 

Wyniki audytów będą znane w połowie tego roku. -Chcę by Biała Podlaska była sprawnie zarządzanym miastem. A jeżeli chodzi o spółki to muszą działać tak jak dyktuje to rynek, a nie na zasadzie monopolisty. Dzisiaj największym zleceniodawcą i pracodawcą jest miasto, a tak być nie powinno – mówi na koniec prezydent.
(etel) 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza