Dziś Dzień Walki z Depresją

Dotyka wszystkie grupy społeczne, bez względu na płeć i wiek.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony 23 lutego 2001 roku przez Ministerstwo Zdrowia. Celem tego dnia jest promocja wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń psychicznych, zachęcenie wszystkich chorych do leczenia oraz zmiana postaw społecznych w stosunku do osób chorych. 

Depresja jest długotrwałym zaburzeniem nastroju i emocji, które objawia się nie tylko smutkiem i przygnębieniem, ale też problemami z koncentracją, utratą zainteresowań, niską samooceną, zmniejszeniem apetytu i aktywności seksualnej oraz zaburzeniami snu – bezsennością lub nadmierną sennością, jest najczęstszą przyczyną samobójstw.
Pamiętaj! Depresja może być skutecznie leczona!

Niezależnie od tego jaką drogę leczenia wybierze sam chory, farmakologiczną, czy psychoterapię, warto podjęć walkę z depresją, warto ją zrozumieć i pomóc sobie oraz innym chorym ze swojego otoczenia. Im szybciej choroba zostanie zdiagnozowania, tym większe szanse ma chory na wyjście z niej i tym mniej dokuczliwe będą objawy tego zaburzenia. 

Dzień Walki z Depresją niech stanie się dniem nadziei wiary dla ludzi cierpiących na zaburzenia depresyjne. Niech będzie początkiem drogi ku wolności od choroby.

Informacji o pomocy można szukać między innymi na stronie Forum Przeciw Depresji .

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza