Nakręcą teledysk w bialskim więzieniu

Słowa do tego znanego więziennego utworu napisał w 1974 roku Jerzy Filas (później Jerzy Warzyński). Tafił wtedy za kratki do Zakładu Karnego w Krakowie za śpiewanie na ulicach antykomunistycznych protest songów.

Piosenka doczekała się różnych interpretacji, m.in. w wykonaniu Pidżamy Porno, Strachów na Lachów, a także  zespołu Hetman. Zdjęcia do teledysku będą kręcone w niedzielę. – Hetman nagrał utwór we własnej aranżacji, ale z oryginalnym tekstem Jurka Filasa – mówi właściciel firmy Showman Wojtek Andrzejuk, który wyreżyseruje klip.  – W teledysku pojawi się  też sam autor Jerzy Filas –precyzuje Andrzejuk.  Wystąpią też skazani z bialskiego zakładu karnego, którzy udzielają się tu w grupie teatralnej.

– Wiemy, że sceny będą kręcone m.in. na więziennym spacerniaku- przyznaje oficer prasowy ZK Sławomir Miroński. Ale nie tylko. – Teledysk kończy się tym, że główny bohater wychodzi z więzienia i idzie ulicami Białej Podlaskiej. Spotyka chłopaka, który gra na gitarze. I nie rzuca mu pieniędzy, tylko kostkę do gry – zapowiada reżyser teledysku, który pochodzi z Łomaz (pow. bialski).  

Ekipa wciąż poszukuje aktora do roli epizodycznej. Chodzi o szczupłego chłopaka, w wieku od 18 do 25 lat, z długimi (min. do ramion) lekko kręconymi włosy. Zgłoszenie należy wysłać na adres:  biuro@showman.com.pl.  

W  sobotę o godz. 19:00 mieszkańcy Białej Podlaskiej będą się mogli spotkać z muzykami zespołu Hetman, autorem słów piosenki oraz reżyserem teledysku. Spotkanie odbędzie się w hotelu Delfin.

(etel)

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza