Stracili pojazdy służące do przemytu

Jednym z weekendowych przemytników okazał się 52-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna przekraczał  przejście graniczne w Terespolu osobowym renault w sobotę (21.02.). Autem zainteresowali się funkcjonariusze z komórki zwalczania przestępczości z Terespola i ich trud nie poszedł na marne.

Kontrabanda schowana była niemal wszędzie: w kole zapasowym, kołach jezdnych i w nadkolach, pod siedzeniami i nieco głębiej pod tapicerką, a nawet w zbiorniku paliwa. W pojeździe było blisko 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Do własności wartego ponad 60 tys. zł towaru Białorusin nie chciał się jednak przyznać. Tłumaczył, że samochód należy do jego ojca i, na równi z nim, z auta korzysta też jego brat. Celnicy postawili mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, a na poczet grożącej mu kary grzywny zatrzymali warte ok. 20 tys. zł renault. Dalszym postępowaniem w sprawie zajmuje się Urząd Celny w Białej Podlaskiej.    

Również w sobotę (21.02.), z nielegalnymi papierosami wpadła 57-latka z Ukrainy. Zdarzenie miało miejsce na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Zosinie, a kobieta była pasażerką dostawczego mercedesa, którego skontrolowali celnicy z hrubieszowskiej komórki zwalczania przestępczości. Auto miało przerobioną podłogę i ponad 4 tys. paczek zagranicznych Festów i Premierów w jej wnętrzu. W znalezieniu kontrabandy celnikom pomógł niezawodny nos Igi – owczarka niemieckiego szkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych. 57-latka, która przyznała się do własności nielegalnego towaru, usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Razem z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy funkcjonariusze zatrzymali też mercedesa, który będzie stanowił dowód w prowadzonym przez zamojski urząd celny postępowaniu. 

O pechu może też mówić 31-letnia obywatelka Ukrainy, która w niedzielę (22.02.) przekraczała przejście graniczne w Zosinie. Kobieta ukryła ok. 1,3 tys. paczek papierosów w bokach oraz prawych drzwiach fiata ducato licząc zapewne, że w ten sposób uda jej się zmylić celników. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść pozorom, skierowali auto do budynku kontroli szczegółowej i tam wydostali wartą ponad 17 tys. zł tytoniową kontrabandę. Podróżna straciła nie tylko towar, który zamierzała z zyskiem sprzedać w Polsce, ale również służący do przemytu samochód. Sprawa trafiła do Urzędu Celnego w Zamościu.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza