W samochodzie ciężarowym aż 15 tys. paczek papierosów

Kontrabanda miała wjechać do Polski ukryta w dachu i ścianach części ładunkowej pojazdu na białoruskich numerach rejestracyjnych. Pomysł na szybki zarobek 54-letniego obywatela Białorusi udaremnili w czwartek (26.02.) funkcjonariusze Służby Celnej. Kierując do szczegółowej kontroli jadącą „na pusto” ciężarówkę odkryli w niej nielegalny ładunek o wartości prawie 200 tys. zł.

Trwająca kilka godzin rewizja dała wynik w postaci 15 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 54-letni Białorusin próbował przekonywać celników, że o nielegalnym towarze nic nie wiedział. Samochód miał rzekomo należeć do jego znajomego. 

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, a jako dowód w sprawie funkcjonariusze zajęli papierosy i przerobioną na potrzeby przemytu ciężarówkę. Wartość zatrzymanego przez celników pojazdu oszacowana została na 10 tys. zł. Dodatkowo na poczet grożącej mu kary grzywny Białorusin wpłacił 650 zł. 

Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza