Polski “Kot w butach” od Artura Dziurmana

29 marca mieszkańcy Białej Podlaskiej zobaczą kolejny spektakl Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego z Krakowa „Kot w butach”. – To będzie niespodzianka. Nie jest to dokładnie „Kot w butach” Charles`a Perraulta.

Scenariusz powstał w oparciu o kilka linijek oryginalnego tekstu. Puściliśmy wodze wyobraźni i stworzyliśmy polskiego „Kota w butach”. Nasz wersja jest dosyć zaskakująca – przyznaje Dziurman, który w poniedziałek przyjechał specjalnie do Białej Podlaskiej, by promować swoje przedstawienie. Zresztą nie pierwszy raz. W październiku ubiegłego roku znany m.in. z serialu „To nie koniec świata” aktor wystawił tu swój spektakl „Brat Naszego Boga”. – Byłem ogromnie zaskoczony fantastycznym przyjęciem publiczności– wspomina Artur Dziurman. Od kilkunastu lat prowadzi w Krakowie Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego.

Obok niepełnosprawnych, grają aktorzy zawodowi. A w „Kocie w butach” występuje też… przedsiębiorca z Białej Podlaskiej, Grzegorz Daniluk. –To był zbieg okoliczności. Po wystawieniu sztuki „Brat Naszego Boga”, podchodzi do mnie facet i mówi, że marzy by zostać aktorem. Pytam, czy jest aktorem. On, odpowiada, że nie jest, ale bracia Mroczkowie też nie mają szkoły aktorskiej, a grają – wspomina spotkanie z   Danilukiem Dziurman. Aktor naturszczyk podjął wyzwanie. Na próby dojeżdżał kilkaset kilometrów z Białej Podlaskiej do Krakowa. Dostał rolę parobka. –  Na początku było trudno. Bo teatr to żywa materia i każde przedstawienie jest inne – przyznaje przedsiębiorca. – Oprócz kilometrów, kosztowało mnie to sporo stresu, bo nie chciałem zawieść ani ekipy teatru, ani Artura Dziurmana, który mi zawierzył – podkreśla pan Grzegorz. – Okazuje się, że rola jest trafiona. Gra parobka do dzisiaj – zaznacza krakowski aktor i reżyser. Daniluk zrzekł się też honorarium za grę aktorską. – Polecam takie wyzwania. Warto próbować nowych rzeczy, zmieniając przy tym charakter swojego dotychczasowego życia – przekonuje parobek z „Kota w butach”. 

Spektakl w reżyserii Artura Dziurmana w Białej Podlaskiej już 29 marca. Sztuka będzie wystawiona o godz. 15: 00 i 19: 00 w sali widowisko-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41. Bilety w cenie 35 zł do nabycia m.in. w siedzibie firmy Norenco Polska oraz klubie sportowym Fabryka Ciała. Rezerwacje pod numerem telefonu 509 225 970.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza