Uratowali nielegalnych migrantów

W dniu 5 marca br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówek w Kodniu, Sławatyczach oraz w Terespolu, podczas prowadzonych działań  realizowanych w pobliżu miejscowości Kodeń, pow. bialski, po informacji od służb granicznych Białorusi – odnaleźli pięciu ob. Gruzji w wieku 21-44 lat, którzy przedostali się nielegalnie z terytorium Białorusi do Polski.

 

Mężczyźni przekroczyli granicę państwową wpław, przepływając rzekę graniczną Bug. Z uwagi na panujące nocą niskie temperatury, priorytetem dla funkcjonariuszy SG było sprawne i szybkie odnalezienie nielegalnych migrantów. Z pomocą przyszedł pies tropiący oraz kamery termowizyjne co pozwoliło na szybkie odnalezienie zaginionych mężczyzn. Sprawna akcja Straży Granicznej i przewiezienie mężczyzn do ciepłych pomieszczeń prawdopodobnie uratowały im życie.  Wezwane na miejsce służby medyczne, przebadały migrantów i udzieliły im niezbędnej pomocy. 

 

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych mężczyzn przekazano służbom granicznym Białorusi.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza