Weekendowe wpadki

W niedzielę (08.03.) na przejściu kolejowym w Dorohusku bialscy celnicy ujawnili prawie 2,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar ukryty był nad toaletami, w dachu oraz w podłogach kilku wagonów pociągu relacji Kijów-Warszawa. Warta ponad 28 tys. zł kontrabanda trafiła do magazynu celnego.

Sprawę bada Urząd Celny w Lublinie.

Dzień później (09.03.) na przejściu granicznym w Sławatyczach mundurowi z Białej Podlaskiej znaleźli w osobowym volkswagenie na białoruskich numerach rejestracyjnych 2,7 tys. paczek papierosowej kontrabandy. Wnikliwa kontrola pojazdu kierowanego przez 38-letniego obywatela Białorusi wykazała, że podłoga oraz zbiornik paliwa były odpowiednio przerobione i skrywały papierosy o wartości blisko 38 tys. zł. Kierowca volkswagena nie przyznał się do próby przemytu. 38-latek wyjaśnił, że pojazd otrzymał od znajomego i, nieświadomy jego zawartości, miał dostarczyć auto w umówione miejsce.  

Celnicy zajęli przemycany towar oraz samochód, stanowiący dowód w sprawie o przestępstwo skarbowe.

Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza