KONFERENCJA PRASOWA PREZYDENTA STEFANIUKA

Konferencja, już od początku, przeistoczyła się w pojedynek dziennikarzy TVN z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem i jego współpracownikami. Konferencja miała dotyczyć mieszkań w zasobie miejskim, jednak dziennikarze przeszli do pytań o Pana Tutaka i kwestię przyznania mu mieszkania komunalnego.

– Jaką ofiarą klęski żywiołowej jest Pan Piotr Tutak? – padło pytanie od dziennikarki programu “Uwaga” Zapytano też o drugie przyznane mieszkanie, Panu Maciejowi Matuszakowi, współpracownikowi prezydenta, który ma przeprowadzać audyt w spółkach miejskich. 

– Czy to jest problem? – odpowiada pytaniem prezydent na temat audytu – Żadna z tych osób nie zajmuje mieszkania i nie są one ich własnością. Temat Pana Piotra Tutaka i Pana Matuszaka jest tematem zastępczym i nie dajecie mi Państwo dojść do sedna sprawy.

W dalszej części konferencji, prezydent Stefaniuk próbował przedstawiać sprawę związaną z mieszkaniami w zasobie gminy miejskiej i niejasnymi kryteriami, swojego poprzednika Andrzeja Czapskiego, w przyznawaniu mieszkań komunalnych. Podawane były konkretne przykłady.

Zabrakło przykładu radnego obecnej kadencji, któremu były prezydent przydzielił mieszkanie a Zakład Gospodarki Lokalowej nie komentuje akurat tej sprawy.

W trakcie gdy prezydent Stefaniuk odpierał zarzuty, pojawił się główny bohater tej afery, Piotr Tutak, który zaczął uciekać przed dziennikarzami TVN. 

– Kiedy Pan posprząta ten syf, który pozostawił Pan po nagłej wyprowadzce? – pyta dziennikarz programu TTV

Piotr Tutak uciekając konsekwentnie nie udzielał odpowiedzi.

Odpierając zarzuty włodarz miasta, podkreślił, że został wprowadzony w błąd przez pracowników urzędu ale nie tylko i wyciągnie odpowiednie konsekwencje. Nie chciał podać nazwisk.

Niestety nie udało nam się zadać pytania, czy chodzi o byłego już naczelnika Romana Siekierkę (Wydział Gospodarki Komunalnej) i  prezesa Mieczysława Rutę (ZGL)?

Wkrótce relacja video z konferencji.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza