Charytatywny Kiermasz Książek

Ideą Bialskiego Festiwalu Literackiego jest popularyzacja twórczości współczesnych pisarzy polskich i umożliwienie naszym czytelnikom spotkania z nimi, dyskusji.. 

Tegoroczna edycja ma przybliżyć odbiorcom twórczość znanej i cenionej autorki Olgi Tokarczuk. Festiwal będzie okazją do poznania mądrości życiowych oraz problemów, jakie Tokarczuk podejmuje w swoich książkach. Autorka komunikuje się poprzez swoje opowieści, budując jednocześnie więzi społeczne. Również i my, poprzez kontakt z jej twórczością, chcemy sprawić, by społeczeństwo naszego miasta scaliło się w dążeniu do szczytnych celów, stąd pomysł zorganizowania Charytatywnego Kiermaszu Książki. Zbiórkę i sprzedaż książek promuje zaczerpnięta z powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych” myśl Olgi Tokarczuk: “My mamy światopogląd, a Zwierzęta światoczucie”. Pisarka konsekwentnie propaguje solidarność ze zwierzętami i wrażliwość ludzi na ich los. „Prawdziwy Bóg jest zwierzęciem.- czytamy w jej powieści „Bieguni”- Jest w zwierzętach, tak blisko, że aż go nie dostrzegamy. Codziennie się za nas poświęca, wielokrotnie umiera, karmi nas swoim ciałem, odziewa w swoją skórę, pozwala na sobie testować lekarstwa, żebyśmy mogli żyć dłużej i lepiej. Tak okazuje nam przywiązanie, obdarza nas przyjaźnią i miłością”. 

Biblioteka Główna podjęła się organizacji akcji charytatywnej na rzecz bialskiego schroniska „Azyl”. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie finansowe schroniska, a polegać ma na sprzedaży za symboliczną kwotę książek, przekazanych nieodpłatnie do biblioteki przez mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic.

Nadarza się okazja, aby przejrzeć domowe zbiory i zrobić miejsce dla tegorocznych nabytków. Jeśli posiadacie Państwo jakiekolwiek zbyteczne książki chętnie włączymy je w ofertę Kiermaszu, który odbędzie się
w trakcie Tygodnia Bibliotek (w dniach 8-15 maja), oraz Jarmarku Michałowego (28 września). Zgromadzone środki zostaną przekazane schronisku 12 października 2015 r. podczas głównej imprezy festiwalowej – spotkania autorskiego z Olgą Tokarczuk.  

Książki prosimy dostarczać do Czytelni Głównej a także Wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Warszawskiej 12a.

W rozreklamowaniu akcji i jej przeprowadzeniu pomogą nam wolontariusze (liczymy, że wolontariatu podejmą się uczniowie bialskich szkół średnich –  chętnych prosimy o zgłoszenie się do Czytelni Miejskiej Biblioteki przy ulicy Warszawskiej 12a).

Organizując kiermasz niepotrzebnych książek, stwarzamy okazję, by zyskały one nowych czytelników, nowe życie, a zgromadzone z ich sprzedaży pieniądze trafiły do przebywających w schronisku zwierząt. Biorąc udział w kiermaszu pomagasz. Jeśli więc nie jest Ci obcy los zwierząt, a masz książki z których już nie korzystasz, przyłącz się do naszej akcji – przynieś do Biblioteki zbędne książki lub przyjdź na kiermasz i wzbogać swój księgozbiór o nowe pozycje. 

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza