Pieskie życie

Pani Basia mieszka na jednym z bialskich osiedli. Sama wychowuje piątkę dzieciaków, od niedawna rodzina stała się celem ataku sąsiadów. Wszystko zaczęło się kilkanaście tygodni temu, kiedy bohaterka tego tekstu przeprowadziła się do nowego mieszkania w bloku w okolicach PKP. Sąsiedzi nie zaakceptowali faktu, że pani Barbara wprowadza się do mieszkania wraz z psem mimo, że w tym samym bloku, a nawet w klatce inni mieszkańcy mają psy.

Postawiona w dramatycznej sytuacji pani Basia postanowiła szukać pomocy. Niestety mimo obietnic nikt nie pomógł samotnej matce. 

Pies to właściwie suka o imieniu Mika pojawiła się w domu pani Basi zimą. Przyprowadził ją do domu syn, który dostał pieska od pani ze sklepiku szkolnego. – Mieszkaliśmy wtedy w innym miejscu, tam było podwórko, więc mały psiak miał gdzie hasać- mówi pani Basia. Warunki w lokum nie były zbyt komfortowe, jeden pokój i kuchnia bez łazienki, w dodatku bez centralnego ogrzewania. Nic więc dziwnego, że kiedy w końcu udało się dostać nowe mieszkanie, to rodzina się tam wprowadziła.

Okazało się jednak, że pies jest problemem dla sąsiadów, mimo, że Mika to bardzo spokojny pies. – Kiedy wychodzę z psem na dwór to sąsiedzi krzyczą, że mój pies znowu nasika na trawnik, przeganiają mnie z osiedla- płacze pani Barbara. 

W związku z trudną sytuacją oraz brakiem środków na utrzymanie pieska bohaterka zaczęła szukać pomocy. – Pieska trzeba zaszczepić, dowiedziałam się również, że w moim przypadku dobrze byłoby wysterylizować suczkę, niestety mnie na to nie stać. Zwróciła się między innymi do schroniska dla zwierząt w Białej. Jak do tej pory nie ma żadnego odzewu. Pani ze schroniska przyjechała, zrobiła kilka fotek i powiedziała, że się tym zajmie i do tej pory nie ma żadnej informacji. A bohaterka nadal zmaga się z nieżyczliwością sąsiadów…

Pomóżmy pani Basi i jej rodzinie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza