Wniosek o udostępnienie rejestru umów Urzędu Miasta

Andrzej Czapski oznajmił, przez swój profil na portalu społecznościowym, że wystąpił z wnioskiem do Urzędu Miasta o rejestr wszystkich zawartych umów. Oto treść wpisu:
 

Wczoraj złożyłem w Urzędzie Miasta wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chodzi o rejestr wszystkich umów zawieranych przez UM od dnia zaprzysiężenia prezydenta Dariusza Stefaniuka. Zawnioskowałem o udostępnienie dat zawarcia umów, kwot brutto poddanych w umowie, nazw kontrahentów, z którymi zawarto umowy oraz przedmiotu działań zawartych w umowie.” – pisze były prezydent – „Zasugerowałem w piśmie, aby w przypadku problemów wzorować się na rejestrze przygotowanym w listopadzie ubiegłego roku. Mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź. W końcu jawność działań samorządu powinna być standardem…”
 

Przypomnijmy słowa obecnego prezydenta Dariusza Stefaniuka, który w kampanii wyborczej podkreślał, że wprowadzi absolutną przejrzystość przetargów i zamówień publicznych.
 

Na udostępnienie informacji publicznej lub na decyzję odmowną Urząd Miasta ma dwa tygodnie i musi się odnieść do złożonego wniosku. Od odmownej decyzji można się odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Profil Andrzeja Czapskiego zobaczysz TUTAJ!

 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza