Dzień otwartych drzwi w PSW

Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej to jedna z najlepszych tego typu uczelni w kraju. Od kilku lat zdobywa wysokie lokaty w rankingach „Perspektyw”. PSW od dwóch lat jest liderem wśród szkół wyższych w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod względem przyjmowania największej liczby studentów.

Bialska uczelnia jest też w czołówce uczelni kształcących studentów z zagranicy. 11 % studentów to studenci z zagranicy, głównie ze wschodnich regionów Europy. Aktualnie na PSW studiuje 3000  studentów, w tym 90 procent na studiach dziennych. 

Jak podkreśla rektor PSW Józef Bergier na uczelni mówi się 11 językami, bo z tylu właśnie państw pochodzą studenci zagraniczni. Bialska szkoła wyższa kształci na 18 kierunkach. W przyszłości uczelnia nie bedize rozwijać nowych kierunków, zamiast tego będzie rozwijać nowe specjalności w ramach już istniejących kierunków. Nowe specjalności mają storzyć możliwość lepszego wejścia na rynek pracy studentów. Studenci PSW dobrze sobie radzą na rynku pracy. 

Wizerunkiem uczelni jest nowy campus z noweczesną halą sportową i cześcią dydaktyczną,  akademik oraz dwa centra naukowe. Jeszcze w tym roku akdemickim uczelnia zamierza złożyć wniosek o uprawnienia doktoryzowania w dziedzinie nauk o zdrowiu.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza