Naczelnik zwolniony. Co czeka prezesa ZGL?

Były naczelnik dostał wypowiedzenie w którym zawarto trzy punkty. Oto ich treść:

1. „Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, w tym przede wszystkim podstawowych obowiązków pracownika samorządowego polegające na braku zachowania uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami.”

2. „
Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych polegające na nierzetelnym, niesumiennym wykonywaniu czynności związanych z nadzorem nad gospodarowaniem mieszkaniowym zasobem gminy, tj. brak nadzoru nad wymagają i niezbędną dokumentacją dotyczącą wniosków o najem lokalu mieszkalnego i brak reakcji w kwestii bierności działania społecznej komisji mieszkaniowej.”

3. „Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych polegające na nierzetelnym, niezgodnym z treścią obowiązującego prawa miejskiego wykonywaniu czynności związanych z nadzorem nad gospodarowaniem zasobem mieszkaniowym gminy Biała Podlaska, tj. wydawania skierowań na zawarcie umów wynajmu mieszkań komunalnych z pominięciem procedury określonej uchwałą rady miasta, w tym bez dokonywania rzetelnej wnikliwej i faktycznej weryfikacji warunków mieszkalnych oraz dochodów osób ubiegających się o zawarcie takich umów.”
 

Roman Siekierka skierował sprawę do sądu i nie chce komentować sprawy ale zapowiedział, że wystąpi w naszym programie ZA(przeciw)PYTANIA? i opowie o sprawie po wyroku.
 

Na konferencji prasowej dotyczącej sytuacji mieszkań w zasobie gminy miejskiej, prezydent Stefaniuk, wyraźnie podkreślił, że został wprowadzony w błąd przez urzędników ale nie tylko. Podał dwa nazwiska, które są odpowiedzialne za zamieszanie z przydziałem mieszkań komunalnych współpracownikom prezydenta.
 

ZOBACZ TEŻ: „KTO POSPRZĄTA W (PO) MIESZKANIACH?”


Pierwszy już poniósł już konsekwencje a co z drugim nazwiskiem? Chodzi tu o Mieczysława Rutę, Prezesa Zakładu Gospodarki Lokalowej, którego los prawdopodobnie jest przesądzony. Nowo wybrana rada nadzorcza ZGL zbiera się w piątek. Zasiadają w niej:
 

Marek Borowiec (ekonomista, były zastępca dyrektora Wirtualnej Polski, były członek kierownictw: Getin Banku czy BPH), Lucjan Nowakowski (wiceprezes koncernu Energa SA, niegdyś pracownik m.in. Urzędu Marszałkowskim woj. Łódzkiego) oraz Adam Lesiński (ekonomista, prezes zarządu spółki Libella, m.in. były specjalista do spraw kontroli Mostostalu Warszawa).
 

Prezes poniesie konsekwencję podpisania umowy o przyznanie mieszkania komunalnego, na podstawie przydziału Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Mieczysław Ruta nie komentuje całej sprawy, czeka na decyzję rady nadzorczej.
 

ZOBACZ TEŻ: „W EKSPRESOWYM TĘPIE DOSTAŁ MIESZKANIE”

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza