Alkohol pod obrady

Obecnie w mieście jest wydane 60 koncesji na alkohol powyżej 4,5% i jest to maksymalny limit tylko dla sklepów. Na chwilę obecną jest ponad 20 podań o wydanie koncesji na sprzedaż ale co z limitem?
 

Radni chcą podnieść liczbę przyznawanych koncesji do 100, aby był zapas na kilka lat. Koncesja kosztuje ok.1000 zł. rocznie, oprócz tego tzw. „opłata kapslowa” od rocznej sprzedaży. Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Litwinuk wyraził nadzieję, w programie Za(przeciw)pytania?, że radni pozytywnie odniosą się do tej uchwały
.

ZOBACZ TEŻ : „ZA(PRZECIW)PYTANIA?” (Dariusz Litwiniuk)
 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że radni Prawa i Sprawiedliwości będą głosować przeciwko podniesieniu liczby koncesji w mieście.
 

Drugą sprawą jest regulacja dotycząca zasad usytuowania miejsc sprzedaży napojów alkoholowych, czyli tzw. ogródków. Obecnie ogródek piwny może stać tylko przy ścianie lokalu, a wszystkie które stoją przy ulicy , oddzielone od lokalu, naruszają prawo. W nowej uchwale radni chcą zmienić przepisy by można było robić tak jak jest w rzeczywistości.
 

Kolejną sprawą jest sprzedaż mocniejszych alkoholi w ogródkach piwnych. Według przepisów można w nich, jak sama nazwa wskazuje, sprzedawać tylko piwo a sami wiemy jak jest w rzeczywistości…
 

Nie ma zgody na wódkę ale dopuszczalny alkohol to ten do 18% (np. wino), więc tzw. drinka możemy obronić przed policją czy strażą miejską. Co na to radni?
 

Sesja odbędzie się 27 marca br. o godz. 10:00 i będzie transmitowana na stronie Urzędu Miasta. Kliknij TUTAJ!

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza