Celnicy zatrzymali koreańskie szczepionki

Kontrolując bagaże podróżujących międzynarodowym pociągiem relacji Moskwa-Warszawa celnicy natknęli się na 36 paczek szczepionek uodparniających przeciwko ptasiej grypie. Każde z opakowań zawierało 8 ampułek leku produkcji północnokoreańskiej. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 288 ampułek szczepionki.

Kontrolowany bagaż należał do 46-letniego obywatela Mongolii. Poproszony o wyjaśnienia mężczyzna twierdził, że leki otrzymał od szwagra i wiózł do Polski, gdzie mieszka, wyłącznie do osobistego użytku. 46-latek dodał, że nie wiedział o obowiązku zgłoszenia przewozu lekarstw przez granicę.

Funkcjonariusze celni zatrzymali nielegalny towar, którego szacunkowa wartość wynosi 7 tys. złotych. Przemycający szczepionki obywatel Mongolii wpłacił 2 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny.

Sprawę prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

***

Przemyt przez wschodnią granicę Unii Europejskiej lekarstw niewiadomego pochodzenia jest coraz bardziej powszechny. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej (18/19.03) funkcjonariusze Służby Celnej z Hrebennego udaremnili przemyt 11 tys. różnego rodzaju tabletek, a w połowie lutego br. kilkaset sztuk specyfików o działaniu anabolicznym zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku.

Leki i farmaceutyki można przewozić przez granicę tylko na własne potrzeby lecznicze. Maksymalna ilość to pięć najmniejszych opakowań leku. Bez specjalnego zezwolenia całkowicie zakazany jest przewóz środków odurzających i substancji psychotropowych, w tym również narkotyków uśmierzających ból. Ponadto przyjmowanie środków nieznanego pochodzenia może grozić utratą zdrowia, a nawet życia.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza