Termos na kawę wart … 30 tyś. dolarów.

Ile może być wart termos na kawę? Okazuje się, że nawet… 30 tys. dolarów. Taką właśnie kwotę w niedzielę (29.03.) wydobyli z tego naczynia celnicy z komórki zwalczania przestępczości z Terespola. Właściciel termosu, a zarazem kierowca kontrolowanej przez funkcjonariuszy ciężarówki na rosyjskich numerach rejestracyjnych, mimo obowiązku nie zgłosił przewozu gotówki przez granicę. 

31-latek nie chciał zdradzić funkcjonariuszom powodów, dla których ukrył pieniądze przed kontrolą. W związku z naruszeniem przepisów celnicy ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2,2 tys. zł. 

Służba Celna przypomina, że zgodnie z obowiązującym prawem osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać, w formie pisemnej, organom celnym przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tys. euro, a także – bez względu na ilość – przewóz złota dewizowego i platyny dewizowej. Przepisy te mają na celu m.in. przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza