Świąteczne składy z kontrabandą

W piątek (03.04.) mundurowi z Oddziału Celnego w Terespolu wydobyli ze skrytek konstrukcyjnych wózków wagonowych pociągu towarowego relacji Brześć-Małaszewicze blisko 5,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W działaniach celnikom pomagali funkcjonariusze Straży Granicznej. Wartość ujawnionego towaru to 70 tys. zł. Trwa ustalanie szczegółów zajścia.

Cztery dni później (07.04.) w pociągu relacji Mińsk-Warszawa funkcjonariusze celni z komórki zwalczania przestępczości oraz celnicy z kolejowego oddziału w Terespolu we współpracy ze Strażą Graniczną ujawnili blisko 2,6 tys. paczek papierosowej kontrabandy. Towar o wartości 33 tys. zł ukryty był w pojemniku na fekalia, pod wagonem oraz w ścianie pociągu. Zarzut przemytu usłyszeli 30-latek i 29-latka z Białorusi. Oboje nie przyznali się do próby przemytu.

Postępowania w sprawach prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

Rzecznik prasowy

/-/

podkom. Marzena Siemieniuk


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza