10 kwietnia 2010 roku, godz. 8:41 PAMIĘTAMY!

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 czasu polskiego w Smoleńsku doszło do tragicznej katastrofy polskiego Tu-154. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.
 

W katastrofie zginął pochodzący z Lubelszczyzny Poseł na Sejm RP Edward Wojtas. Pośmiertnie 16 kwietnia 2010 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Został pochowany na cmentarzu przy ul. Lipowej a 2012 jego imieniem nazwano przebudowaną ulicę Do Dysa w Lublinie.
 

W Białej Podlaskiej uroczystości związane z obchodami V rocznicy katastrofy odbędą się 11 kwietnia. Zobacz TUTAJ!

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza