Papierosy, papierosy, papierosy .

W środę (08.04.) w jadącym z Białorusi autokarze na polskich numerach rejestracyjnych celnicy z komórki zwalczania przestępczości w Terespolu znaleźli blisko 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Przemyt ukryty był w przerobionym zbiorniku paliwa. Do towaru przyznał się 31-letni kierowca autobusu. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Razem z wartymi ponad 25 tys. zł papierosami celnicy zatrzymali też przerobiony na potrzeby kontrabandy autokar. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.

W czwartek (09.04.) nad ranem celnicy z przejścia granicznego w Dorohusku skontrolowali busa, za kierownicą którego siedział 32-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi szybko zorientowali się, że auto ma podwójne tylne drzwi. Celnicy zdemontowali skrytkę i natrafili w niej na ponad 7 tys. paczek ukraińskich papierosów. Podróżujący samochodem ob. Ukrainy nie przyznał się do próby przemytu. Twierdził, że busa dostał od znajomego, który poprosił go o odebranie artykułów budowlanych z jednej z chełmskich firm. Za wyświadczoną przysługę mężczyzna otrzymał 100 dolarów. Funkcjonariusze postawili 32-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Jako dowód w sprawie zatrzymali też przystosowane do przemytu auto. Okoliczności sprawy wyjaśnia Urząd Celny w Lublinie.

Dzień później, w piątek (10.04.) celnicy z Dorohuska udaremnili przemyt wartych niemal 30 tys. zł papierosów. Wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy ukryte były w dachu pociągu osobowego relacji Kijów – Warszawa. Do przemytu nie przyznała się żadna z podróżujących pociągiem osób. Ustalaniem okoliczności zdarzenia zajmuje się lubelski urząd celny.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza