Nowy numer "Echa Studzianki"

W pierwszym w tym roku numerze w rubryce wspomnienia piąta już część opowieści „Z Janówki w świat” Mieczysława Chorążego. W cyklu znani zapomniani prezentujemy sylwetkę Sabiny Kaczan zasłużonej twórczyni ludowej, tkaczki, wielokrotnie nagradzanej na różnych konkursach sztuki ludowej. Jest jedną z ostatnich osób w powiecie bialskim, która wykonywała tkaniny dwuosnowowe.

W skrócie to nprzegląd najważniejszych inicjatyw i aktywności mieszkańców Studzianki w pierwszym kwartale 2015 roku. Publikujemy relacje z organizowanych działań i piszemy o sukcesach zarówno sportowych jaki plastycznych naszych mieszkańców.Nie zabrakło materiałów o historii Studzianki i regionu. Poznajemy historię majora Samuela Azulewicza i wprowadzamy Czytelników w świat tajemnic Studzianki.

Zamieszczamy drugą część wspomnień byłego senatora Mieczysława Trochimiuka dot. działań Solidarności w naszym regionie w latach80-tych XX wieku. Zapowiedź IV Tatarskiego Biegania w lipcu 2015 roku w Studziance. Nie zabrakło oczywiście stałych rubryk: konkurs wiedzy o Studziance, dowcipy, kącik poetycki, Studzianka w starej fotografii oraz kolorowanka dla najmłodszych.

Wkład w powstanie wydania 23 numeru kwartalnika wnieśli: Sławomir Hordejuk, Joanna Węda, Wiesława Kobrzyńska, Anita Kukawska i Magdalena Us. Za co wyrażamy serdeczne podziewania Dziękujemy. Zachęcamy do lektury. 

Wersję elektroniczną kwartalnika można pobrać tutaj: http://www.studzianka.pl/EchoStudzianki23.pdf

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza