Internauci dla bialskiego schroniska "Azyl"

Karma, zabawki, legowiska, środki do pielęgnacji i inne potrzebne przedmioty o łącznej wartości ponad 9 tys. zł – to dary, które do tej pory trafiły do bezdomnych zwierzaków z bialskiego schroniska w ramach charytatywnej akcji dlaSchroniska.pl. Inicjatywa cały czas trwa, a czworonogom można dzięki niej nadal pomagać szybko i wygodnie, bo przez internet. By wesprzeć wybranego psa czy kota wystarczy już kilka złotych. 

W akcji dlaSchroniska.pl udział biorą już 23 schroniska z całej Polski. Schronisko dla Zwierząt „Azyl” z Białej Podlaskiej dołączyło do tej inicjatywy w październiku 2014 r. Od tego czasu internauci za pośrednictwem www.dlaSchroniska.pl kupili dla jego podopiecznych podarunki o łącznej wartości ponad 9 tys. zł. – Co miesiąc zwierzęta z naszego schroniska dzięki wsparciu osób, którym ich los nie jest obojętny, otrzymują paczki wypełnione karmą, przysmakami i zabawkami. Dostajemy też legowiska, obroże, smycze i wiele innych przydatnych produktów. To dla nas ogromna pomoc, bo choć bardzo byśmy chcieli, nie na wszystkie niezbędne zakupy starcza nam środków – mówi Paulina Zarębska z bialskiego schroniska. 

Każda uczestnicząca w akcji placówka przygotowuje zdjęcia i opisy przebywających w niej zwierząt, a także listy aktualnie potrzebnych im przedmiotów, które są następnie umieszczane na platformie www.dlaSchroniska.pl. Dzięki temu internauci mają pewność, że kupują rzeczy, które się przydadzą. Na stronie można również na bieżąco sprawdzać, co dany zwierzak już otrzymał, a czego jeszcze mu brakuje. Na takie charytatywne zakupy nie trzeba przeznaczać dużych kwot, bo ufundować możemy na przykład kosztującą kilka złotych zabawkę czy kilogram dobrej jakości karmy za niecałe 13 zł. Pracownicy schronisk podkreślają, że liczy się każdy, nawet najmniejszy gest.  

Efektem akcji są nie tylko otrzymywane dary, ale też adopcje. – Wielu internautów najpierw pomagało wybranemu zwierzakowi, kupując mu potrzebne przedmioty na www.dlaSchroniska.pl. Te osoby regularnie wracały na stronę, dopytywały, co słychać u ulubionego pupila, a z czasem decydowały się na to, by przyjąć go pod swój dach – mówi Michalina Zabłocka, koordynatorka tego projektu. W ten sposób nowe domy znalazło już prawie 250 psów i kotów. 

Do inicjatywy dlaSchroniska.pl cały czas przyłączają się kolejne schroniska, które wspiera coraz więcej internautów. Do pomagania zachęcają również znani artyści i blogerzy, między innymi aktorki Marta Wierzbicka i Barbara Kurdej-Szatan oraz muzyk Łukasz Zagrobelny. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza