ZGL nie ma pieniędzy

Na konferencji obok prezesa pojawił się rzecznik prasowy prezydenta Michał Trantau oraz Lucjan Nowakowski kierownik Referatu Nadzoru Właścicielskiego, który sprawuje kontrolę nad miejskimi spółkami. Robert Zaremba od dwóch tygodni stoi na czele spółki, która próbuje zebrać pieniądze na wypłaty dla pracowników.

ZOBACZ TEŻ: „Kim jest i gdzie będzie mieszkał nowy prezes?”

Ciężka sytuacja finansowa jest wynikiem braku odpowiedniego zarządzania, stwierdza nowy prezes, wskazując na Mieczysława Rutę, który złożył rezygnację z prezesury. Nie wiadomo ile dokładnie wynosi zadłużenie spółki. Do zwindykowania ZGL ma prawie 2 mln zł od prywatnych najemców i lokali użytkowych.

– Jeżeli będzie trzeba, – oświadcza prezes- to dojdzie do eksmisji komorniczych.

ZOBACZ TEŻ: „Mieczysław Ruta nie jest już prezesem ZGL”

Do problemów finansowych doprowadziły też projekty rewitalizacji kamienic w centrum miasta. Zdaniem kierownika Nowakowskiego projekty te nie zostały poparte analizą rynku. Prezes zapewnił jednak, że spółce nie grozi upadłość i nie planuje zwolnień. Jego zdaniem potrzebna jest restrukturyzacja. 


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza