Majówka w Janowie Podlaskim

Najważniejszym wydarzeniem jest IV Międzynarodowy Jarmark św. Józefa Rzemieślnika połączony z Festynem Rodzinnym, który odbywa się 1 maja od godz. 10.00 na placu przy nieczynnym kościele JAKIM w Janowie Podlaskim. W imprezie tej biorą udział rękodzielnicy, artyści, twórcy ludowi i zespoły śpiewająco – tańczące z Polski i Białorusi. Jest to impreza organizowana jako inicjatywa oddolna, społeczna.

Co roku jako współorganizatorzy dołączają kolejne organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i aktywne osoby. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców południowego Podlasia i odwiedzających nasz region turystów. Festyn przyciąga rodziny z dziećmi i młodzież – każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku w programie znalazły się takie atrakcje jak: warsztaty łucznictwa tatarskiego, przejażdżki konne, warsztaty przyrodnicze, pomiary ciśnienia krwi i profilaktyka kardiologiczna, warsztaty malarskie.

Nie zabraknie także różnego typu konkursów z nagrodami. Na placu przy Starej Plebanii powstanie dmuchane wesołe miasteczko, zaprezentuje się grupa motocyklowa „Grom” oraz będzie możliwość spróbowania swoich sił w paintballu. W czasie Jarmarku zatańczą dzieci z zespołu „Roztańczone Sołtysianki” z Chotyłowa, wystąpią śpiewacy ludowi z Podlasia i Polesia m. in. mistrz – grajek Podlaski Zdzisław Marczuk z uczennicą.

W dniu 2 maja zapraszamy na rodzinną wycieczkę rowerową z okazji Święta Flagi Narodowej. Start o godz. 10.00 z Konstantynowa, dalej trasa wiedzie przez Janów Podlaski – Stadninę Koni – Buczyce – Gnojno – meta ok. godz. 17.00 w Konstantynowie. 

Na 3 maja przewidziano o godz. 13.00 spacer po Stadninie Koni w Janowie Podlaskim z przewodnikiem, a od godz. 15.00 zapraszamy do Uroczyska Zaborek, Pałacu Cieleśnica i Dworu nad Bugiem w Grannie. 

Szczegóły na www.stk-janowpodlaski.blogspot.com 

Organizator: STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNO-KULTURALNE W JANOWIE PODLASKIM

Współorganizatorzy: organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z południowego Podlasia oraz Białorusi, w tym Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Stowarzyszenie Bugowiaki z Terespola oraz Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych w Brześciu.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza