Zaproszenie na Noc Muzeów

Tym razem tematem przewodnim będzie świat chrześcijaństwa, którego tajniki zgłębiać będziemy na pikniku archeologicznym oraz wielu różnych spotkaniach i wystawach.

Na tą niezwykłą noc zaprasza wszystkich mieszkańców Prezydent Miasta oraz Muzeum Południowego Podlasia.

Otwarcie zaplanowano na dzień 16 maja gdzie o godz. 15:00 będziemy mieli okazje oglądać niesamowity pokaz walki oręża, który nie obejdzie się bez dodatkowych atrakcji. Jedną z nich niewątpliwie będzie możliwość przymierzenia strojów oraz nauka władania bronią średniowieczną. Na tą okazję zaplanowano również średniowieczny turniej w rzucaniu oszczepem. Wtedy również poznamy tajniki wytwarzania papieru czerpanego, na którego zapotrzebowanie w Europie wzrosło w chwili pojawienia się druku.

To jednak nie koniec podróży w zamierzchłe czasy- aby w pełni zrozumieć i poznać ówczesną kulturę warto zobaczyć i porównać czym różnił się średniowieczny taniec od współczesnego. Jedną z atrakcji serwowanych wieczorem  będzie taniec z ogniem.

 

Parzenie kawy po saraceńsku, kuchnia średniowieczna, tkactwo oraz warsztaty tworzenia biżuterii i pokaz pieczętowania dokumentów lakiem to kolejne elementy dawnej kultury, które powinniśmy  koniecznie zobaczyć. Na miłośników oraz entuzjastów dawnych technik czekać będzie stoisko z materiałami piśmienniczymi takimi jak pergamin czy tabliczki woskowe.

Aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie Muzeum Południowego Podlasia przygotowało szereg wystaw, koncerty oraz spotkania tematyczne ściśle związane z historią chrześcijaństwa w naszym regionie.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na plakacie.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza