600 litrów nielegalnego paliwa

W poniedziałek (11.05.) funkcjonariusze komórki zwalczania przestępczości Izby Celnej w Białej Podlaskiej przeprowadzili na jednej z prywatnych posesji kontrolę, w związku z podejrzeniem nielegalnej dystrybucji paliwa pochodzącego z Białorusi.

Na gorącym uczynku celnicy przyłapali 49-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej przepompowywał paliwo. Na miejscu mundurowi znaleźli samochód, gumowe węże łączące go z metalowymi beczkami oraz pompę. Właściciel posesji przyznał, że ujawniony olej napędowy kupił od białoruskich kierowców. Mężczyzna wyjaśnił, że paliwo zamierzał wykorzystać wyłącznie na własny użytek.

Celnicy zabezpieczyli 600 litrów paliwa oraz pobrali jego próbki, które zostaną zbadane w laboratorium celnym. Wartość zatrzymanego oleju napędowego to ponad 2,5 tys. zł. Mężczyźnie grozi grzywna oraz konieczność uiszczenia należności podatkowych.

Sprawę 49-latka prowadzi Urząd Celny w Białej Podlaskiej.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza