Mlekoteka- czyli obalamy mity

Karmienie piersią to niewątpliwie najpiękniejszy okres w życiu każdej młodej mamy. Wydaje się to tak naturalne i instynktowne, że trudno przewidzieć ile dylematów może się z tym procesem wiązać. W ramach Akcji „MLEKOTEKA” dyplomowana promotorka karmienia piersią Aleksandra Karaś- aktywnie karmiąca mama 1,5-rocznej córeczki poprowadzi warsztaty edukacyjne dla młodych mam jak i dla kobiet, które macierzyństwo mają dopiero w planach. Spotkanie nie będzie dotyczyć jedynie samej techniki przystawiania dziecka. Współorganizatorka Eventu Beata Makaruk podkreśla, iż będzie to doskonała okazja do rozwiania wszystkich wątpliwości oraz obalenia mitów i nauki radzenia sobie z nawałem „mądrych” rad kierowanych pod adresem mam noworodków, starszych niemowląt i dzieci. Jak dało się zauważyć, wiele kobiet skarży się na brak wsparcia i opieki pracowników służby zdrowia już w szpitalu. Stres związany z wejściem w nową rolę oraz wyczerpanie po porodzie sprawia, iż karmienie naturalne może okazać się dużym wyzwaniem.

Bliskość, miłość, poczucie bezpieczeństwa oraz niezliczona liczba przeciwciał zawartych w mleku matki to tylko klika z powodów, dla których kobiety powinny odważnie wstępować na swoja „mleczną drogę” i jak najdłużej na niej pozostać. Jednym z głównych celów niedzielnego spotkania będzie dodanie tej odwagi wszystkim mamom jak i osobom im najbliższym. Oprócz obalenia najpopularniejszych mitów związanych z przygotowaniem do karmienia, technik oraz górnej granicy wieku organizatorzy przygotowali inne atrakcje i spotkania, które swym charakterem nawiązują do tematu akcji. Przewidziano instruktaż doboru odpowiedniej bielizny przez profesjonalna brafitterkę oraz plenerowe karmienie piersią w Białej Podlaskiej. Na to ostatnie niestety będziemy musieli poczekać do poniedziałku 1 czerwca (godz.12) aby wspólnie spotkać się na świeżym powietrzu na terenie bialskiego AWF. 

Data wydarzenia nie jest przypadkowa- podkreślała w rozmowie Beata Makaruk – Akcja „MLEKOTEKA” została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, który przypada na ostatni tydzień maja, łącząc ze sobą dwa najpiękniejsze święta – dzień matki z dniem dziecka. Jest to zatem doskonała okazja na pokazanie całemu światu, jaki najlepszy prezent może dać matka swojemu dziecku bez względu na to czy ma miesiąc, rok, dwa lub cztery lata. 

Głównym organizatorem Akcji MLEKOTEKA w naszym mieście jest Aleksandra Karaś. Event nie mógłby się odbyć jednak bez pomocy Stowarzyszenia Dbamy o Mamy – z Panią Beatą Makaruk na czele oraz pozostałych współorganizatorów, sponsorów oraz fundatorów nagród dla uczestników (firma Femaltikier, wydawnictwo Mamania, Koronkowy Sekret, Dobre Miejsce (fotorelacja), Rabarbar, Niepubliczne Przedszkole Biedroneczka, Pure House, Zumila, Copy4you (Ch Rywal), bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego, Aktywna Mama, Klub fitness „ActiFit”, MaMy Kalendarz oraz oczywiście Puls Miasta). Szczegółowy harmonogram naszego dwudniowego mlecznego Eventu dostępny jest poniżej:

31 czerwca godz. 15.00

Kawiarnia Rabarbar 

*Warsztaty edukacyjne „Biała Podlaska obala mity na temat karmienia piersią””

*Przerwa na poczęstunek ufundowany przez firmę Femaltiker oraz kawiarnię Rabarbar oraz rozlosowanie nagród od sponsorów

*Warsztaty z Brafittingu

*Druga część warsztatów obalających mity na temat karmienia piersią

*Prezentacja dobroczynnego działania słodu jęczmiennego na laktację na przykładzie Femaltikier oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

1 czerwca godz. 12.00

Stadion AWF w Białej Podlaskiej

* Plenerowe karmienie piersią w ramach ogólnopolskiej akcji „Karmiące cyce na ulice”. Na zakończenie rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez PURE HOUSE oraz ZUMILA.


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza