Szerokopasmowy internet w Białej Podlaskiej

Realizowany przez Orange Polska projekt „Szerokopasmowa Biała Podlaska” przyczyni się do skokowego wzrostu dostępności intenetu na terenie miasta. Dzięki realizacji projektu do eksploatacji oddana zostanie nowoczesna sieć, umożliwiająca świadczenie klientom usług o bardzo dużych prędkościach. Łącznie w zasięgu szybkiego internetu o przepływności łącza do użytkownika końcowego minimum 30 Mb/s znalazło się około 4016 gospodarstw domowych. 

  • W projekcie zostanie zastosowana i wdrożona technologia światłowodowo-miedziana umożliwiająca maksymalne wykorzystanie istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej, czyli projekt e-miasto. Łącznie położonych zostanie 30 km kabli światłowodowych i 24 węzły telekomunikacyjne- informuje Hanna Kontkiewicz, kierownik Wydziału Projektów Szerkopasmowych  w Orange.

Projekt Orange może być realizowany w Białej Podlaskiej dzieki temu projektowi e-miasto, czyli szerokiej infrastruktyry informatycznej. W niedługim czasie w mieście satną darmowe hot spoty. Jak zapewnia prezydent Stefaniuk w planach wakacyjnych jest udostępnienie darmowego internetu mieszkańcom Białej w Urzędzie Miasta, na Placu Wolności oraz w parku Radziwiłła. 

 W ramach realizowanego przez Orange projektu odbyło się szkolenie dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Wzięło w nim udział 12 uczestników z Uniwerytetu Trzeciego Wieku działającego przy AWF oraz członkowie Rady Miasta Seniorów. Dziś kursanci otrzymali z rąk prezydenta certyfikaty z ukończonego kursu. Nie dziwi zatem fakt, że bialski magistrat planuje kolejne szkolenia w tym kierunku. 

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza