Oddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy`

Już w najbliższy czwartek (28.05) oraz piątek (29.05), a więc tuż przed Dniem Dziecka, zachęcamy do oddania krwi i podzielenia się słodyczami z podopiecznymi Domu Dziecka w Komarnie.

Akcja odbędzie się we w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Jana III Sobieskiego 8 w Białej Podlaskiej i trwać będzie w godzinach od 7:30 do 13:00, w tym czasie nasi koordynatorzy będą na miejscu z kartonem do którego będzie można będzie wrzucać słodycze.

Oddać krew mogą osoby od 18. do 65. roku życia, ważące co najmniej 50 kilogramów, u których w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie wykonano żadnych zabiegów operacyjnych, akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała oraz nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.
Trzeba być zdrowym, tj. nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych). Przed przyjściem do centrum trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem. Przed oddaniem krwi należy ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzednim.

Szczegóły odnośnie warunków oddawania krwi:
http://www.rckik.lublin.pl/?id_w=6

https://www.facebook.com/events/752815494835167/

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza