Zadbaj o zdrowie

Już 3 czerwca w Białej Podlaskiej  na terenie CH Rywal (ul. Brzeska 27) w godzinach
11:00 – 19:00 wykonywane będą pomiary glikemii, cholesterolu, ciśnienia tętniczego prowadzone w ramach programu wykrywalności miażdżycy jak również badania spirometryczne w ramach profilaktyki chorób układu oddechowego, których wyniki skonsultuje lekarz pulmonolog. 

Dobór badań nie jest przypadkowy – mówi Izabela Raduszewska Redaktor Naczelna „dbam
o zdrowie” –  Badanie poziomu glikemii, cholesterolu czy ciśnienia zajmuje najwyżej 5 minut, ale i tak niewielu Polaków dysponuje możliwością ich wykonania, ze względu na brak sprzętu do samokontroli w domu lub brak czasu na wizytę u lekarza, który zleci badania. To 5 minut stanowi często moment zwrotny w życiu wielu pacjentów. Wyniki odbiegające od norm to sygnał do podjęcia leczenia i zapobiegania rozwojowi choroby, ponieważ cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze uznane za choroby cywilizacyjne XXI wieku tworzą swoiste zamknięte koło. Zachorowanie na jedną podnosi ryzyko zachorowalności na drugą, zwłaszcza, że tryb życia większości z nas odbiega od wzorcowego. W Polsce około 8-9 mln osób pali papierosy, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji nałogu. Dlatego proponujemy pacjentom bezpłatne badanie spirometryczne i konsultacje pulmonologiczne – dodaje. 

Badanie spirometryczne służy sprawdzaniu cyklu oddechowego człowieka czyli pojemności oddechowej płuc, szybkości wydechu, zawartości CO2 oraz innych gazów. Najważniejszymi wskaźnikami badania są FEV1 (szybkość wydechu), FVC (pojemność życiowa płuc) oraz stosunek FEV1 do FVC. Spirometria pomaga w diagnostyce przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), atakującej głównie palaczy. Badanie wykonuje się również w celu diagnostyki niektórych schorzeń układu oddechowego, np.: zapalenia oskrzeli, rozedmy, duszności.

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” dlatego organizator zachęca do wzięcia udziału w badaniach wszystkich mieszkańców Białej Podlaski i okolic.

 

Bezpłatne badania w Białej Podlaskiej

Lokalizacja: CH Rywal (ul. Brzeska 27)

Godziny: 11:00-19:00

Rodzaj badań: pomiar glikemii, cholesterolu, ciśnienia tętniczego, badanie spirometryczne

Rodzaj konsultacji: pulmonologiczne

Bez wcześniejszej rejestracji!


Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza