Bialska Liga Przedmiotowa

Spotkanie, które odbyło się 27 maja w sali konferencyjnej BCK było swoistym podsumowaniem wielomiesięcznych zmagań uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z wiedzą wykraczającą poza standardowy program nauczania. To już trzecia edycja, w której uczniowie stanęli do walki o punkty w siedmiu ligach przedmiotowych. 

Sukces bialskiej młodzieży to przede wszystkim zasługa ich samych oraz rodziców i nauczycieli prowadzących- podkreślał w rozmowie Dariusz Stefaniuk. Uczniowie mają okazję do zdobycia bezcennej umiejętności samodzielnego poszerzania wiedzy.  Z nowo zdobytymi wiadomościami spotykają się po zajęciach aby rywalizować na punkty z kolegami i koleżankami z tej samej grupy wiekowej. Przygotowywane przez nauczycieli prowadzących zagadnienia są tematami nie objętymi programem nauczania w danej klasie- jest to materiał przeznaczony dla uczniów starszych klas bądź nieuwzględniony w ogóle w programie.

Oprócz nauki samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy młodzież ma okazję nauczyć się  dobrej organizacji, odpowiedzialności oraz opiekuńczości- podkreślała Jolanta Wolanin. Wykazać mogą się pomagając młodszym kolegom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z ligą przedmiotową.

Według Dariusza Stefaniuka zmagania są najbardziej prestiżowym konkursem w naszym mieście skupiającym młodzież z różnych szkół i kategorii wiekowych. 

W zmagania zaangażowanych było 810 wychowanków, spośród których na uroczystości nagrodzonych zostało ponad stu uczestników ligi.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza