W niedzielę Biała Pobiegnie.

A impreza zapowiada się imponująco. Przypomnijmy, bieg główny na 10 km startuje w niedziele o godzinie 11.00. Przed biegiem start wyścigu na rolkach na dystansie 5 km a o 11.03 start nordic walking. O godzinie 10.30 odbędą się biegi dla dzieci na dystansach 100 i 400 metrów.

Ale zanim zawodnicy wystartują, powinni zgłosić się do biura zawodów w celu odbioru pakietu startowego. Biuro zawodów znajdować się będzie w holu hali AWF przy ul. Marusarza i czynne będzie w piątek w godzinach od 15.00 do 20.00, w sobotę od 13.00 do 20.00 i w niedzielę, w dniu zawodów od 8.00 do 10.00. W niedzielę już nie będzie możliwości zapisania się na zawody, z wyjątkiem biegów dla dzieci – ale tylko w miarę wolnych miejsc.

Klub Biegacza Biała Biega – organizator imprezy przygotował dla uczestników i kibiców kilka atrakcji. I tak: już w piątek o godzinie 18.00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 odbędą się warsztaty jazdy na rolkach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pojeździć i nauczyć się czegoś nowego. Będą instruktorzy i będą uczyć wszystkich chętnych jak dobrze i bezpiecznie uprawiać tą dyscyplinę sportu. Swój udział zapowiedziała też grupa miłośników deskorolek, więc zapraszamy również skaterów.

W sobotę, o godzinie 9.30 na stadionie lekkoatletycznym AWF otwarty trening dla biegaczy. Ciekawe zajęcia, również dla początkujących gwarantują trenerzy ogólnopolskiej akcji Biegam Bo Lubię. W sobotę również, w hali AWF przy ul. Marusarza odbędą się spotkania z gośćmi specjalnymi IV Pikniku Biała Biega.

O godzinie 17.00 spotkanie z dr Mieczysławem Bytniewskim, miłośnikiem biegania od zawsze, który opowie ciekawe historie o bieganiu od czasów kiedy jeszcze biegacz na ulicy był traktowany jako „pozbawiony piątej klepki odmieniec i nieszczęśnik” po czas dzisiejszej „mody na bieganie”. A o godzinie 18.00 kolejny gość Pikniku – Paweł Pakuła, pasjonat biegania, ultra maratończyk, uczestnik najtrudniejszych biegów w Polsce opowie o swoich biegowych przygodach.

Niedziela to dzień zawodów. Ale tematem przewodnim będzie profilaktyka zdrowotna. W miasteczku biegowym będą zorganizowane stoiska lekarzy, rehabilitantów, przychodni – Partnerów imprezy, którzy zaangażowali się aby pokazać jak dbać o zdrowie, jak leczyć kontuzje i jak poprawić jeśli już coś nam dolega. Przez ten czas studenci AWF będą również prowadzili szereg ciekawych zajęć w ramach akcji „AWF dla Zdrowia”. A dla dzieci Sponsor Główny imprezy przygotował coś co sprawi, że nie będą się nudziły czekając na dekorację zwycięzców i losowanie nagród. Nagrodą główną do rozlosowania, tradycyjnie 42 calowy telewizor ufundowany przez JB Multimedia.

W związku z tym, że na czas zawodów zamknięte będą niektóre ulice wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów i komunikacji miejskiej. Organizatorzy przepraszają mieszkańców i proszą o wyrozumiałość. Szczegóły na temat objazdów na plakatach, na stronie internetowej klubu i Urzędu Miasta.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza