Karmiące Cyce na Ulice

Prowadzącą była promotorka karmienia Aleksandra Karaś, która podczas dwugodzinnego spotkania przedstawiła uczestniczkom większość mitów, z którymi młode matki mogą się zetknąć nie tylko na początku swojej mlecznej drogi. Wśród nich niewątpliwie można było znaleźć twierdzenia, iż mleko z biegiem czasu traci swoją wartość, jedynie w siarze są przeciwciała i wiele innych. Niektóre z nich były tak często słyszane z ust najbliższych, iż mogłyby się wydawać prawdą, lecz uczestniczki warsztatów o naturalnym karmieniu wiedziały naprawdę dużo i tylko kilka razy na ich twarzach pojawiło się zaskoczenie.

Oprócz części teoretycznej popartej multimedialną prezentacją odbył się także praktyczny pokaż akcesoriów niezbędnych dla mam karmiących- czyli odpowiedniego biustonosza. O pełną informację w tym zakresie zadbał Koronkowy Sekret, który na co dzień do tematu doboru bielizny podchodzi bardzo dokładnie a problemy przyszłych i obecnych mam stawia na pierwszym miejscu.

Następnego dnia na trenie bialskiego AWF w ramach popularnej akcji Karmiące Cyce na Ulice odbyło się spotkanie mam, które nie boją się karmienia zarówno w terenie jak i w innych miejscach publicznych. Ewelina Olszanowska, jedna z uczestniczek zjawiła się tam 1 czerwca aby poznać inne karmiące mamy i móc wymienić się doświadczeniami. Jest przekonana, iż karmienie naturalne to same plusy zarówno dla matki jak i dziecka.

Również Beata Makaruk koordynator projektu Aktywna Mama cieszyła się z zainteresowania całą akcją. Liczy na to, iż z roku na rok tego rodzaju spotkania w naszym mieście będą cieszyły się coraz większą popularnością.

Już 14 czerwca w Rabarbarze stowarzyszenie Dbamy o Mamy zorganizuje kolejne spotkanie nie tylko dla kobiet w ciąży ale też już karmiących mam.

Leave a Reply

Nie od dziś mówi się, że przyszłość mediów to internet. Większość gazet, rozgłośni i telewizji przechodzi, lub całkiem przenosi się, do świata wirtualnego. Puls Miasta wychodzi naprzeciw swojej społeczności, oferując lokalną telewizję internetową.

REDAKCJA

Agencja Filmowa Reporter

Zbigniew Maciejuk, Marek Drwięga

Redakcja

KONTAKT

Agencja Filmowa Reporter

ul. Osterwy 1,
21-500 Biała Podlaska


+48 601 380 302
zbigniew.maciejuk@wp.pl

FORMULARZ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Przejdź do formularza